محاسبه‌ی بهای تمام‌شده

بهای تمام شده

محاسبه بهای تمام ‌شده محصولات یک واحد تولیدی و یا خدمات عرضه‌شده توسط یک موسسه خدماتی به وسیله تکنیک هایی صورت میگیرد که اصطلاحا “حسابداری بهای تمام ‌شده نام دارد.

بهای تمام ‌شده چیست ؟

اصطلاح بهای تمام ‌شده یک واژه آشنا در گفت و گوی‌های روزمره می‌باشد که بارها آن را تکرار کرده‌ایم.
ساخت این ملک چقدر هزینه داشته است؟
این پروژه برای شما سودآور بوده است؟

جملاتی که مفهوماً صحبت از بهای تمام ‌شده محصولات و خدمات می‌نماید.

در همه این جملات مفهوم بهای تمام ‌شده به عنوان هزینه و یا بهایی که برای به دست آوردن چیزی پرداخته‌ایم، مطرح شده است.

در یک موسسه تولیدی نیز همواره این سؤال مطرح است که محصولی که ساخته شده است به چه بهایی تمام‌شده است ؟

البته این موضوع منحصر به مؤسسات تولیدی نیست، مدیران و صاحبان مؤسسات تجاری، مجریان یک پروژه صنعتی و عمرانی نیز همواره نگران بهای تمام ‌شده و کنترل هزینه‌ها عملیات خود می‌باشند،

در واقع همیشه یک سؤال منطقی وجود دارد که ((چه چیزی را به چه قیمتی به دست آورده‌ایم؟))

پاسخ این سؤالات در حسابداری بویسله تکنیک‌ها و روش‌هایی داده می‌شود که به آن حسابداری بهای تمام ‌شده یا “حسابداری صنعتی “می‌گویند.

اجزای سیستم بهای تمام شده

سیستم بهای تمام شده، اطلاعات را از زیر سیستم‌های انبار، حقوق و دستمزد، حسابداری و منابع انسانی جمع آوری کرده و طی دستور العملی، با داشتن تعداد محصول تولیدی محاسبه می کند.

حسابداری بهای تمام شده در چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

گاهی تصور می‌شود کاربرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی می‌باشد.

هرچند شاید مشهورترین کاربرد آن در این جهت باشد ولی سایر مؤسسات نیز از حسابداری بهای تمام شده بهره برده و از روش‌های حسابداری بهای تمام شده در بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، عمده فروشی‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، شرکت‌های هواپیمایی، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در جهت کارایی بیشتر استفاده می‌گردد.

حسابداری بهای تمام شده یک ابزار بسیار مهم

در اختیار مدیریت می‌باشد تا مدیران با استفاده از حسابداری صنعتی، بهای تمام شده تولیدات یا کالای خریداری شده یا فروش رفته را محاسبه کرده و کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید اعمال نمایند.

مدیران اگر گزارش‌های دقیق و صحیحی از عوامل هزینه نداشته باشند در تصمیم گیری خود در جهت افزایش تولید یا سایر تصمیم گیری‌ها و راه انجام تصمیمات خود با مشکل مواجه خواهند شد.

لزوم استفاده از ابزاری‌ که با امکانات خاص و ویژه کمک دست مدیران آرکا تراز مدبر  باشد تا با ارایه گزارش‌های متنوع و کاربردی احاطه آنان را بر اطلاعات موجود بیشتر نماید، به روشنی مشخص است.

بر این اساس آرکا تراز مدبر با استفاده از دانش مشاوران و مدیران خبره تولید و دیدگاه‌های مشتریان خود، راهکاری مکانیزه با عنوان آرکا تراز مدبر ارایه نموده که علاوه بر استفاده از تکنولوژی‌های روز، هماهنگی و یکپارچگی سطح بالایی با سایر سیستم‌ها مانند حسابداری، انبار و تدارکات برقرار نموده است.

این سیستم علاوه بر دارا بودن قابلیت‌های استاندارد یک سیستم صنعتی، امکان یکپارچگی را دارا بوده.

تماس